strip

סידיס חני

החדר של חני

טופס צור קשר בצד
שדות חובה מסומנים ב-*
אודות
סידיס חני
חני סידיס - תרפיסטית בתנועה, פסיכותרפיסטית ומרפאה בעיסוק

חני בעלת תואר ראשון בריפוי בעיסוק בהצטיינות ותואר שני בתרפיה בתנועה. היא בוגרת תוכנית "פסיכותרפיה משולבת גוף - נפש – רוח" מטעם מרכז "שילוב" בשיתוף אוניברסיטת חיפה, וחברה באיגוד ישראלי רב תחומי לפסיכותרפיה.  

הטיפול הרגשי
חני עוסקת כיום בטיפול רגשי לילדים ומבוגרים, ומשלבת בעבודתה ידע טיפולי רב שנשען על ניסיון של למעלה מעשר שנים בפיתוח הקשבה גופנית-נפשית. הטיפול הרגשי במבוגרים מיועד לאלה המבקשים לפתח הבנה עמוקה של עולמם הפנימי, ולהוביל לשינוי והתפתחות תוך התבוננות ופיתוח מודעות לקשר בין תהליכים רגשיים לתחושות הגוף ולתנועה הטבעית המתרחשת בו. היא משתמשת בטכניקות של תנועה אותנטית, פסיכותרפיה הכוללת מימדי גוף ונפש, פסיכותרפיה בודהיסטית ותרגול קשיבות ("מיינדפולנס") ככלי טיפולי.

את הטכניקות הגופניות-תנועתיות משלבת חני גם בעבודתה עם ילדים, כך שמתפתחת אצל הילד הבנה עמוקה לביטויים של רגשותיו, תחושותיו וחוויותיו בגוף ובתנועה שלו. דרך התנועה, שהיא שפתו הטבעית של הילד, ניתן לתת לו כלים להתמודדות אדפטיבית יותר ולעזור לו לפתח את יכולותיו בצורה המיטבית. בטיפול ניתן לטפל בבעיות חברתיות, וקשיי התנהגות, התמודדות עם התקפי כעס, פחדים, הרטבה, קשיי אכילה, ועוד.

הטיפול בריפוי בעיסוק
בעבודתה כמרפאה בעיסוק התפתחותית, היא מעניקה טיפול לילדים בכל הגילאים, שנועד לקדם את התפתחותם בתחומי התפקוד השונים, ומשלבת הדרכת הורים כחלק אינטגראלי מהתהליך הטיפולי. לחני תחומי התמחות רחבים הכוללים, בין היתר, טיפול בקשיי כתיבה והתארגנות, קשר ותקשורת, וקשיים בתכנון תנועה וסרבול מוטורי והיא מתמקדת בטיפוח יכולות המשחק וסביבת המשחק של הילד, קידום תהליכי תפיסה, זיכרון ולמידה והקניית כישורים הדרושים לעצמאות בתפקודי היום-יום. היא משמשת מנהלת מקרה בטיפולים שבאחריותה, ומלווה את הילדים והוריהם בהתנהלותם מול המסגרות השונות המקיפות את הילד.

הדרכות מקצועיות, סדנאות, ימי עיון והשתלמויות לצוותים ואנשים מקצוע
במסגרת עבודתי אני מעבירה הדרכות מקצועיות למטפלים, סדנאות תיאורטיות וחווייתיות, ימי עיון והשתלמויות לאנשי מקצוע וצוותים חינוכיים, טיפוליים ורפואיים. בין היתר נמצאים: "מכון חרוב", אגפי בריאות ורווחה בערים (חיפה, נתניה, חדרה, עפולה ועוד), בית הספר לטיפול באמצעות אמנויות - אוניברסיטת חיפה, מרכזי טיפול ויחידות לטיפול באלימות, מרכזים רפואיים (מרכז רפואי "כרמל" ומרכז לבריאות הנפש טירת הכרמל), גני ילדים ובתי ספר בצפון.

להלן פירוט הנושאים:

  • "את החוויה שלי הם לא מבינים": פגיעה מינית בראי התרבות - המשמעות שנותנות נשים יוצאות אתיופיה לפגיעה המינית שחוו: שיח נרחב על רב תרבותיות.במסגרת לימודי התואר השני כתבה חני את עבודת התזה שלה על אודות נשים יוצאות אתיופיה שנפגעו מינית. עבודה זו הפכה למפעל חיים בו היא עוסקת בשנים האחרונות. חני משמשת כמומחית בתחום ייחודי זה, ומרצה בכנסים, ימי עיון והשתלמויות על אודות מאפיינים ייחודיים של קהילת יוצאי אתיופיה בהקשר לפגיעה ואלימות כלפי נשים. היא מופיעה כעדה מומחית מול מערכת המשפט ויש לה הזכות לסייע לנשים נפגעות ולתמוך בהן במאבקן נגד הפוגעים בהן.
  • "אני שותקת וגופי מדבר" – פגיעה מינית בראי הגוף והתנועה – טראומה ורישומה בגוף, החוויה התנועתית-תחושתית, עיבוד וטיפול באמצעות גוף ותנועה.
  • טיפול בתנועה – מה בין גוף לנפש. תהליכים רגשיים ועיבודם באמצעות הגוף. תיאוריה ופרקטיקה.
  • "איזה מין גוף" – על גוף ומיניות: מסע אוטוביוגרפיה לחקר הגוף והמיניות בהתפתחות האדם.

 

לאתר שלי